Dřevostavba výstavních prostor v Dánsku vyzývá k turistickým aktivitám

Odeslat
e-mailem
Photo © Mikkel Frost

RebildPorten
CEBRA
Lokalita: Rebild, Dánsko
Plocha: 540 m²
Typ: Muzea/Galerie/Výstavní plochy

RebildPorten je novým místem s výstavními prostory jedné z nejkrásnějších a nejoblíbenějších turistických destinací v severním Dánsku.

Tuto oblast v Jutsku tvoří jedinečná přírodní rezervace s výrazně zvlněnou krajinou. Prostor má tak mimořádný potenciál nabízející neopakovatelný zážitek. RebildPorten vytvořil nový sběrný bod, který informuje, inspiruje a vyvolává aktivitu v návštěvnícíh. Jde o ideální prostor pro vyprávění o kulturní historii a přírodě tohoto jedinečného prostředí.

Osobitý výraz a charakter projektu jsou odvozeny přímo z přírody. Budova nemá vystoupit z okolní krajiny, ale naopak si dává za cíl splynout s přírodou. Konstrukce je navržena jako chvalozpěv na přírodu a na kopce a lesy, vedkle kterých se nachází.

Tvarování budy bylo docíleno ze surového řeziva. Návštěvník tak zažije nejen pocit chůze v lese, ale uvědomí si i zvláštní atmosféru přírody a její sílu. Vůně dřeva a přírody vyvolává v návštěvnícíh touhu po návštěvě okolních lesů a kopců.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook