Fasáda vypadající jako mnoho navrstvených kamenů tvoří muzeum v Číně

Odeslat
e-mailem
Photo © Lu Hengzhong

Dingli Sculpture Art Museum
ATR Atelier
Lokalita: Quanzhou, Fujian, Čína
Plocha: 3900 m²
Rok: 2013
Typ: Muzea/Galerie

Město Chongwu má dlouhou historii, proslavilo se v Číně díky  sochařství. Nové Dingli Sculpture Art Museum od ATR Atelier leží hned vedle silnice vedoucí do tohoto starého kamenného města.

3 budovy vytvořily dlouhé obdélníkové vstupní náměstí. Muzeum čelí na jižní straně a leží na ose centra. Středisko bylo postaveno na západ a stávající administrativní budovy na východ, tyto budovy byly nedávno zrekonstruovány.

Budova muzea umění vypadá jako mnoho navrstvených obrovských kamenů, působí tiše a velkoryse. Fasáda představuje funkci budovy. Vydává jakousi přirozenou, jednoduchou, ale silnou vizi. Sklopné plochy kamenné zdi vytváří živý stín a tupý úhel kamene na rozích vypadá pevnější a silnější.

Vnitřní uspořádání galerijních prostor je symetrické. Je kolem nádvoří, které je obklopeno čtyřmi výstavními prostorami na každé úrovni podlahy. Z terasy na vrcholu se lidé mohou těšit ve volném čase z výhledu na krásné moře.

Místní kámen byl vybrán jako fasádní materiál, stejně jako to byl vždy základní stavební materiál starobylého města Chongwu. Mnoho tradičních domů jsou vyrobeny ze stohování kamenů. Koncept skládání kamenů tak dal vzniknout odkazu na vztah mezi DINGLI muzeem umění a místní kamennou tradicí. Čistá forma stohování kamene má i v dnešní době silnou moderní vizi.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook