Guangdong muzeum v Číně od Rocco Design Architects

Odeslat
e-mailem
Photo © MARCEL LAM, Photo © ALMOND CHU

Guangdong Museum
Rocco Design Architects Ltd
Lokalita: Guangzhou/China/2010
Rok: 2004
Práce skončily v roce 2010
Investor: Guangdong Museum
Stav: dokončená práce
Typ: Muzea

Guangdong muzeum je jedním ze čtyř hlavních kulturně významných budov pro nové finanční centrum v Zhujiang Xincheng v Guangzhou. Rocco design Architects byli vyhlášeni vítězem mezinárodní soutěže v květnu 2004 a následně byli jmenováni architekty projektu. Pětipodlažní muzeum má celkovou podlahovou plochu přibližně 67 000 metrů čtverečních.

Budova je koncipována jako umělecké dílo v monumentálním měřítku založena na precizně a složitě tvarovaném starožitném čínské artefaktu, jako je například lakovaná koule ze slonoviny nebo bronzová nádrž, která shromažďuje a odráží poklady doby. Nové muzeum není určeno pouze ke shromažďování velkého množství fascinujících objektů, ale je rovněž samo o sobě určeno jako ceněný fascinující objekt, který má na to, aby se stal kulturní ikonou dávající návštěvníkům nezapomenutelnou prohlídku a ukazující zkušenosti místních, historii a tradici, jakož i přispívá k posílení a zvýšení kulturní identity města.

Použité materiály, jako jsou hliníkové panely, speciální sklo a GRC panely jsou unikátně navrženy s různými geometrickými dutinami a jsou zapuštěny do hmoty budovy.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook