Kaple svatého Alberta Velikého ve Velké Británii okouzlí elegantním tvarem

Odeslat
e-mailem
Photo © Chris Humphreys

Chapel of St. Albert the Great
Simpson & Brown
Lokalita: George Square, Edinburgh, City of Edinburgh, Velká Británie
Rok: 2013
Typ: Kaple/Interiéry

Nová kaple svatého Alberta Velikého v George Square v Edinburghu byla dokončen v roce 2013. Vznikla pro duchovní univerzitu a klášter pro řád kazatelů. Tato nová kaple se nachází v zahradě kategorie A památkově chráněných budov a nahrazuje starou kapli, která byla umístěna v horním patře sousedních měšťanských domů.

Nová zahradní kaple poskytuje nejen prostor pro mír a uctívání, ale také zvyšuje kapacitu a zlepšuje přístupnost. Nový přístup byl vytvořen z Meadow Walk a spolu s umístění, tvarem a vzhledem budovy kaple oživila místo a stala se oblíbeným cílem návštěvníků.Volba materiálů byla důležitým faktorem při navrhování budovy, jež vedou k dosažení mírového prostoru. Šlo o to kaply připojit do svého přirozeného prostředí k městskému domu a parku. Čtyři ocelové sloupy jsou jako strom – corten podporuje a umožňuje zakřivení, dubové dřevo bylo použito pro střechu nad oltářem a svatyní.Silné zděné stěny postavené z velkých hliněných bloků interpretují historické hranice mezi měšťanskými domy a poskytují solidní hmotnost dodávající charakter tvaru budovy. Lomená okna jsou tvořena v rámci zdi tak, aby světlo bylo namířeno směrem k svatyni a zároveň poskytují šikmé výhledem do zahrady.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook