Muzeum MAXXI umožňuje skloubení umění a architektury

Odeslat
e-mailem
Photo © Roland Halbe

MAXXI
Zaha Hadid Architects
Lokalita: Roma/Italy/2010
Rok: 1998
Práce začaly v roce 2003
Práce skončily v roce 2010
Investor: Ministero per i Beni e le Attività culturali – Direzione generale per la qualità e la tutela del paesaggio, l’architettura e l’arte contemporanee
Stav: dokončená práce
Typ: Muzea
http://www.fondazionemaxxi.it/

Projekt zabírá plochu 26.000 m2 – umožňuje skloubení dvou institucí, MAXXI Umění a architektura MAXXI, které se podělí o prostor a zdroje pro kulturní aktivity, prostory pro dočasné výstavy, pro přednášky, pro výrobu a zkoušky, zábavní prostory a podniky, stejně jako oblasti pro knihkupectví, restauraci a kavárnu, posluchárny, zasedací místnosti, parkoviště.

Kombinace těchto dvou muzeí odmítá linearitu. Architektonický komplex se vyznačuje zaoblenými tvary ze železobetonových konstrukcí, skla a oceli. Autorka objektu uvedla, že budova představuje pohyb, překrývání, vytváření různých úrovní.

Hadid navrhla MAXXI jako „městský areál otevřený pro veřejnost“, svět, v němž do něhož se můžete ponořit. Vše je postaveno na třech úrovních. Muzeum integruje umění a architekturu v jednotlivých objemech. Řada mostů propojuje tři úrovně budovy. Kolem velkého přijímacího sálu se otáčí nebytové prostory, kavárna, vzdělávací služby a restaurace, prostory pro živé akce a konference.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook