Muzeum v Karuizawa oslavuje spojení přírody, umění a architektury

Odeslat
e-mailem
Photo © Daici Ano

Hiroshi Senju Museum Karuizawa
Hiroshi Senju, Ryue Nishizawa
Lokalita: Nagano/Japan/2011
Rok: 2010
Práce skončily v roce 2011
Dodavatel: Sasazawa Construction
Plocha (m²): 10000
Stav: dokončená práce
Typ: Muzea / Galerie

Karuizawa je známá pro svou harmonii přírody a kultury. Byl zapojen do plánování „Hiroshi Senju Muzeum Karuizawa“, který přináší souznění přírody, umění a architektury. V zájmu dosažení tohoto plánu přinesl spolupráci japonského umělce Hiroshi Senju a vedoucího architekta Ryue Nishizawa. Ryue Nishizawa pojal přirozené obrysy krajiny v Karuizawě a navrhl muzeum, choreografický prostor, kde si návštěvníci mohou vychutnat pocit stát na jednom místě s díly Hiroshi Senju a lesa v Karuizawě.

Ryue Nishizawa je hvězda ve světě architektury. SANAA, jeho firma s partnerem Kazuyo Sejima, nedávno získala Pritzer, architektonický ekvivalent Nobelovy ceny. Došlo k zapojení 150 rostlinných odrůd a čítající více než 60000 keřů v růžové, žluté, fialové, stříbrné a červené barvě. V Karuizawě a jeho čistém vzduchu, jemném vánku a měkkém světle mohou návštěvníci nyní zažít místo mimořádné představivosti a krásy.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook