Námořní muzeum od dánských architektů se otevřelo veřejnosti

Odeslat
e-mailem
photo © rasmus hjortshøj

porsgrunn maritime museum and exploratorium
COBE a TRANSFORM
Lokalita: Porsgrunn, Norsko
Klient: telemark muzeum
Rozsah: 21528 m2
Doba výstavby: 2011-2013
Typ: Muzea/Galerie

Porsgrunn je nové námořní muzeum, které se nachází 1000 kilometrů jihozápadně od norského Osla. Otevřelo se návštěvníkům dva roky po zahájení stavby. Muzeum je společnou prací dánských architektonických kanceláří COBE a TRANSFORM.

Města má rozsáhlou námořní historii a nové muzeum mělo být navrženo tak, aby se nábřeží znovu stalo charakteristickou a ceněnou oblastí s výrazným mezníkem. Byl zvolen odvážný ale zároveň citlivý design, který navázal na sousední stavby v okolí.

Budova se skládá z jedenácti objemů, které se vztahují k místě vzniku a jeho historii. Každý prostor je vymezen střešní rovinou rozlišných sklonů. Ty tvoří pestrou a dynamickou strukturu, která nenápadně zrcadlí drsnou norskou krajinu. Hliníková fasáda odráží světlo a pohyb a umožňuje tak odrážet přítomnost třpytivé vody.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook