Neobvyklé přemostění je jedním ze 17 pavilonů v čínském parku architektury

Odeslat
e-mailem
Photo © Iwan Baan

Bridging Teahouse
FR-EE / Fernando Romero Enterprise
Lokalita: Jinhua Architektura Park, Qingzhao Road, Jindong, Ťin-chua, Zhejiang, Čína
Plocha: 250 m²
Typ: Mosty/Lávky/Pavilony/Výstavní prostory

Výrazné červené přemostění od FR-EE / Fernando Romero Enterprise je jedním ze 17 pavilonů v Ťin-chua architektury parku v Číně. Tento park se nachází ve čtvrti Jindong, nově vytvořené oblasti od Herzog & de Meuron z roku 2003. Design je od známého čínského umělce Aj Wej-weje, park je postaven na 2km dlouhém pásu země a umělec ho věnoval památce svého otce, básníka Ai Qing. Malé pavilony jsou navrženy architekty z celého světa. Společně tvoří důležitou součást rozvoje nové čtvrti a zároveň působí jako jedinečná umělecká díla, která osloví celou řadu lidí.

FR -EE navrhli pro tento areál přemostění zkoumající typologickou interakci mezi dvěma tradičními strukturami ze zahrad starověké Číny: čajovnou a mostem. Most se klene jako kontinuální betonová konstrukce nad rybníkem a vyniká v jeho planoucí červené barvě, což jev Číně tradičně symbolická barva štěstí.

Uvnitř přemostění jsou mikro platformy v různých tvarech a úrovních, vytváří sekvence zážitků pro návštěvníky procházející mostem a poskytují soukromí a intimitu, i když se po pavilonu pohybuje velké množství lidí.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook