Perfektní fasáda se stala nejvýraznějším prvkem nového muzea v USA

Odeslat
e-mailem
Photo © Michael Moran / OTTO

Aspen Art Museum
Shigeru Ban Architects
Lokalita: 637 East Hyman Avenue, Aspen, CO 81611, USA
Rozsah: 33000 ft2
Rok: 2014
Typ: Muzea/Interiéry

Nová budova amerického muzea se nachází na rohu South Spring Street a East Hyman Avenue ve městě Aspen. Vize byla taková, vybudovat stavbu muzea, která by byla založena na transparentnosti a otevřena se tak návštěvnímům nejen z interiéru ale i exteriéru.

Hlavní vchod se nachází na severní straně budovy podél východního Hyman Avenue. Ten umožňuje přístup do recepce a dvou přízemních galerií. Odtud si návštěvníci mohou zvolit svou cestu přes prostory muzea, vzestupně do nadzemních úrovní po schodech nebo pomocí skleněného výtahu. Komunikační prostor má tři úrovně a je proťat skleněnou stěnou. Unikátní průchod umožňuje přirozené prolínání vnějších a vnitřních prostor a bude také doplněn o mobilní stojany pro výstavy.

Exteriér doplněn o velmi výraznou a architektonicky zdařilou fasádu. Jde o jakési dřevěné vlnovkové zastínění, které je vyrobeno z kompozitního materiálu Prodema – amalgám papíru a pryskyřice, obalené do dřevěné dýhy.

Ze střešní terasa, která poslouží jako zahrada pro vystavované sochy, si budou moci návštěvníci vychutnat jedinečné výhledy na okolní prostředí Aspenu. Střešní prostor dále obsáhne kavárnu, bar a venkovní projekce prostor.

Další místnosti v budově muzea slouží jako vzdělávací prostory, knihkupectví, ubytování pro umělce, sklady umění a přípravné prostory.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook