V rakouských Alpách doplnili stávající kostel o diecézní muzeum, kde vládne beton

Odeslat
e-mailem
photo © marc lins photograph

Fresach Diocesan Museum
Marte Marte architekten
Lokalita: Rakousko
Typ: Kostely/Muzea

Nové diecézní muzeum se nachází na okraji vesnice v rakouských Alpách. Navrhlo ho studio Marte Marte architekten jako doplnění kostela protestantské církve. Budovu tvoří monolitická obdélníková betonová konstrukce. Objekt sedí na místě svažujícím se vchodem směrem k náměstí. Širší objem přízemní obsahuje otevřený prostor navržen jako foyer a dočasnou výstavní síň. Primární schodiště navazuje na horní menší objem, který skrývá náboženské artefakty diecéze.

Menší horní kryt je zdůrazněn tvarem kříže, jenž tvoří otvor nacházející vysoko na severovýchodní stěně. Tvar symbolizuje náboženskou příslušnost budovy a zároveň vytváří dramatický vliv na interiér. Na nižší úrovni je skleněné opláštění s výhledem na náměstí. To poskytuje světelný tok u vstupu, což je doplněno lineárním světlíkem na opačné straně. Homogenita na vnějších plochách pokračuje v interiéru díky pohledovému betonu na stěnách muzea.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook