Středověké muzeum se stalo hlavní turistickou destinací v jihovýchodní části Irska

Odeslat
e-mailem
tit

Medieval Museum in Waterford
Waterford City Council Architects
Lokalita: Cathedral Square, Waterford, Irsko
Rozsah: 1500,0 sqm
Hodnota zakázky: € 4.6M
Rok: 2013

Středověké muzeum je novou architektonickou památkou a hlavní turistickou destinací v jihovýchodní části Irska. Muzeum se nachází v městské čtvrti, nejstarší části města Waterford City a doplňuje jeho už tak bohaté kulturní srdce. Je zde nádherná sbírka artefaktů a nabízí se řada akcí pro veřejnost.

Cílem bylo navrhnout budovu, která by posílí historickou charakteristiku města, zatímco stejně tak vytváří něco nového a kontrastujícího se stávající architekturou.

Přední fasáda je navržena v polokruhové, zjednodušené podobě, která se „omotala“ kolem zadní strany neoklasické katedrály. Vytváří tak spojení mezi dvěma krásnými náměstími na každé straně. Použití fasádního kamene vyplývá z jeho použití v původní středověké katedrále a poskytuje jakýsi hladký přechod od chladných ostrých struktur okolních staveb z 18. století.

K dispozici jsou čtyři úrovně budovy: dvě úrovně se skládají z výstavních galerií a audiovizuální divadel, nižší úroveň přízemí je multifunkční prostor a poskytuje přímý přístup k sálu. Přízemí zahrnuje vstupní halu, muzejní obchod a recepci.

Konstrukce je navržena výhradně jako betonová. Paleta materiálů byla omezen na beton, irský dub, velšskou břidlici a zmíněné kámen na fasádě.

V roce 2014 obdrželo muzeum cenu za nejlepší veřejnou budovu.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook