Vykonzolované muzeum na alpském hřebenu v Rakousku

Odeslat
e-mailem
Photo © Jürgen Eheim

Pass Museum
Werner Tscholl, Architekt
Lokalita: Timmelsjoch/Austria/2010
Rok: 2010
Hlavní konstrukce: železobeton
Stav: dokončená práce
Typ: Muzea / Galerie

Timmelsjoch je nejhlubší zářez v hlavním alpském hřebenu mezi sedlem Reschenpass a Brennerským průsmykem. Cesta po mezní trati spojuje Passeiertalské údolí a údolí Ötztal.

V roce 2010 zde byly umístěny architektonické plastiky na několika místech podél silnice, informující cestující o přírodním prostředí, historii, kultuře a hospodářství regionu.

Dohromady se zde nachází 5 soch, které mohou být navštíveny, dvě na rakouské straně s názvem chodník a pašerák a dvě na italské straně silnice s názvem dalekohled a granáty. Na nejvyšším bodě průsmyku lze najít průchod muzeem.

Betonová konstrukce na severní tyrolské straně vyčnívá jako bludný kámen do jihotyrolského boku, zdůrazňuje přeshraniční povahu Timmelsjoch. „Ledová jeskyně“ uvnitř muzea vzdává hold průkopníkům High Alpine Road a jejich významným úspěchům.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook