Čínským dětem se v Pekingu otevřelo nové herní a vzdělávací centrum hýřící barvami

Odeslat
e-mailem
Photo © ruijing photo

family box in beijing
SAKO architects
Lokalita: Peking, Čína
Architekti: Keiichiro Sako Kumiko Fukasawa / Sako architekti
Velikost: 3 patra
Zastavěná plocha: 4150 m²
Typ: dětské vzdělávací centrum

Nové herní centrum pro děti bylo otevřeno v Číně a navhlo ho architektonické studio SAKO architects. Šlo o vytvoření prostoru, který obohatí představivost dětí v Pekingu. Tomu byl uzpůsoben i interiér, jenž je zařízen odvážnými barevnými klikatými formami, které představují abstraktní výklad stromové vegetace.

Prostor centra se rozprostírá přes tři podlaží, s hlavním vchodem a třemi bazény umístěnými na úrovni přízemí. Ve druhém a třetím podlaží je obsaženo 15 samostatných místností a pokojů s různými funkcemi, včetně kuchyně, supermarketu, hudebního studia, taneční dílny, kavárny, krytého prostoru pro cvičení a hřiště.

Dvanáct náhodně umístěných barevných válců rozděluje prostor, kreslí různé zóny a jejich činnosti. Variace volné formy zakřivených otvorů a sklonů stěn posiluje hravou konstrukci a atmosféru.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook