Dostavba moderního zázemí pro kopulovitý bazén ve Francii má tvar bumerangu

Odeslat
e-mailem
Photo © Jean Baptiste Dorner

“Tournesol” Swimming Pool Refurbishment
Urbane Kultur
Lokalita: Lingolsheim, Francie
Plocha: 1790.0 sqm
Rok: 2014
Typ: Bazény/Sportovní stavby/Interiéry

183 „Tournesol“ bazén byl postaven ve Francii během roku 1970 a navrhl ho architekt Bernard Schoeller. Jedná se o objekt, který nabízí úžasné prostorové vlastnosti, přirozené světlo, vysoce kvalitní vnitřní a venkovní vztah s velkými posuvnými dveřmi a určitou elegancí konstrukčního řešení.

Kopule, která je soběstačná ale nepřipouští jakékoliv rozšíření, respektive ho činí velmi obtížným. Jak tedy dovést stavbu ke zvýšení kapacity, aniž by se změnila obrázek objektu?

Projekt zachovává jednoduchost původního bazénu: rozšíření vybudované v průběhu času se musí zbourat, aby byl prostor osvobozen. Nové rozšíření budovy došlo u vstupní haly, šatny, kanceláře a technické místnosti. To vše je nezávislé na bazénové hale, vytváří jakýsi „bumerang“, který obtéká kopuli bez doteku, aniž by ji deformovala.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook