Fasáda z dřevěných lamel zdobí budovu divadla, jenž je součástí nákupního centra v Rusku

Odeslat
e-mailem
Photo © Marco Zanta

Luxury Village and Mercury Theatre
Project Meganom
Lokalita: Barvikha, Moskevská oblast, Rusko
Architekti: Yu. Grigoryan, A. Pavlova, I. Kuleshov, P. Ivanchikov
Oblast: 17000,0 m
Rok: 2008
Typ: Polyfunkční domy/Obchodní středisko/Divadla

Luxusní nákupní komplex v Rusku zaujímá protáhlý pozemek podél Rublyovo-uspenské silnice, mezi obcemi Barvikha a Zhukovka. Pěší ulice se nachází mezi dvěma pruhy obchodů a spojuje pět větších shromažďovacích ploch. Ulice vede od lázeňského hotelu na jedné straně do divadla na straně druhé.

V jedno a dvoupatrových budovách jsou obchody. Ty mají společný suterén s podzemním parkováním, skladováním a technickými místnostmi.

Promenáda vede do divadla, kde interiér haly tvoří pokračování divadelního náměstí.

Hluboká fasáda z dřevěných lamel je tvarována do vlnovitého profilu a poskytuje stavební dynamiku, zatímco budova zůstane stabilní.

Sál haly se může využít ve čtyřech režimech: jako divadlo, kabaret, jeviště pro módní přehlídky nebo prezentace. Je zde k dispozici osm hydraulických mechanismů, které mohou zvýšit nebo snížit podlahové plošiny v rozmezí až pěti metrů.

Pokud je sál upravený pro divadelní představení, může poskytnout místa pro přibližně 600 lidí v přízemí a přes padesát v sedmnácti VIP boxech, které se nacházejí dvě úrovně nad zemí.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook