Kulturní centrum tvaru rozkvetlé květiny našlo své místo na vodní hladině v Číně

Odeslat
e-mailem
Photo © John Gollings

The Lotus Building and People’s Park
studio505
Lokalita: Wujin, Changzhou, Jiangsu, Čína
Rok: 2013
Cena: AUD $ 12million
Typ: Kulturní centrum

Kulturní centrum tvaru rozkvetlé květiny se nachází v samém srdci Wujin, rychle se rozvíjející jižní čtvrti Changzhou, Jiangsu ČLR. Lotus Building je doplňkem stávajícího dvoupodlažního podzemního zařízení nacházejícího se pod umělým jezerem.

Fyzická podoba budovy je dána potřebou vytvořit strukturu, která má výrazné vizuální vzezření. Má za cíl přinést dlouhověkost a hloubku, jakožto i nastavit nový standard pro architektonické ambice v této oblasti a stimulovat další rozvoj města.

Objekt je koncipován jako obydlená sochařská forma vznikající přirozeně na jezeru. Barva a světlo zde se kombinuje a vytváří jasnou a povznášející atmosféru interiéru, bez ohledu na počasí. Barvy se aplikují na straně okvětních žeber a vytváří hluboké odstíny na okraji konstrukce.

Projekt byl navržen tak, aby se minimalizovala používaná energie. To vše díky důmyslně navrženému klimatizačnímu systému.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook