Lesní chatka v Rakousku slouží jako přístřešek chránící před nepříznivým počasím

Odeslat
e-mailem
Photo © Adolf Bereuter

Forest Refuge
Bernd Riegger Architektur
Lokalita: Wolfurt, Rakousko
Rok: 2011
Typ: Rodinné domy

V Rakousku vzniklo lesní hřiště, které je navrženo jako celostní vzdělávací komplex pro podporu poznání a smyslového vnímání tamní přírody. Stejně tak poskytuje příležitost pro intenzivní aktivity a cvičení v přírodních podmínkách. Poskytuje svobodu v pohádkovém prostředí, které inspiruje představivost.

Aby bylo toto zařízení k dispozici po celý rok, tedy i v době špatného počasí, dostalo se mu vybudování lesní chaty, ve které si děti a jejich učitelé mohou najít přístřeší a pobyt v období nepříznivých klimatických podmínek.

Přístřeší, známé jako „Waldsetzkasten“ bylo navržen tak, aby vypadalo zvenku jako otevřený regál. Okolní plochy a police se používají například jako místo pro uložení dětských batůžků, svačin či učebnic. Mohou se zde také umístit všechny krásné věci, které děti v lese našly nebo dokonce jako místo pro samotné lesní zvířecí obyvatele.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook