Nové nádraží v nizozemském Rotterdamu zaujme výrazně zalomeným zastřešením

Odeslat
e-mailem
Photo © Jannes Linders

Rotterdam Central Station
Benthem Crouwel Architects + MVSA Architects + West 8
Lokalita: Stationsplein 1, 3013 AJ Rotterdam, Nizozemsko
Rozsah: 46.000,0 m²
Rok: 2013
Typ: Polyfunkční domy/Interiéry

Centrální nádraží v Rotterdamu je jedním z nejdůležitějších dopravních uzlů v Nizozemsku. S 110000 cestujících denně má tento terminál pro veřejnou dopravu tolik cestujících, jako amsterdamské letiště Airport Schiphol. Kromě evropských sítí se zde nachází rychlostní vlak High (HST). Na toto centrální nádraží je také připojen železniční systém, tzv. RandstadRail. S příchodem jak HST tak RandstadRail se očekává, že počet cestujících se navíc ještě zvýší na přibližně 323000 denně do roku 2025.

Rotterdamský HST je první zastávkou v Nizozemsku při cestě z jihu a je strategicky umístěna ve středu Evropy, vedle Schiphol pouhých dvacet minut a od Paříže pouhé dvě a půl hodiny. Proto je nová stanice je nejen větší, jasnější a uspořádanější než ta předchozí, ale má také všechna mezinárodní měřítka, kdy krásně doplňuje jak účinnost zastávky HiSpeed. Stanice se snaží být ve všech ohledech praktičná, dodržet požadovanou kapacitu, pohodlí a půvab, stejně jako je tomu například u centrálních stanic v Madridu, Paříži, Londýně a Bruselu.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook