Architekti proměnili malý sklípek v reprezentativní sídlo rakouského vinařství

Odeslat
e-mailem
Photo © Mark Sengstbratl

Strobl Winery
March Gut & Wolfgang Wimmer
Lokalita: Wagram, Rakousko
Rok: 2013
Typ: Vinařství/Interiéry/Rodinné domy

Rakouské architektonické studio March Gut přeměnilo a rozšířilo bývalý vinný sklípek na reprezentativní sídlo pro vinařství Clemens Strobl. Nachází se v oblasti Wagram v Dolním Rakousku. Práce na projektu trvaly zruha jeden rok. Budova má nyní čtyři úrovně a slouží jako místo pro prezentaci kvalitních vín a našlo se místo i pro ubytování hostů.

Architekti museli vycházet z historických stavebních prvků a vzhledu původní budovy. Stejně tak vnitřní prostory byly definovány původními ležáckými sklepy. Ty zůstaly a staly se tak pod úrovní terénu ​​prezentačními místnostmi představující kvalitu vín a umožňující i jejich ochutnávku v přízemí. V prvním patře je terasa a možnost ochutnání dobrého jídla. V nejvyšším patře nalezneme pokoj pro hosty.

V návaznosti na téma vinařství hledali architekti různé použití úrovní. Důraz v celkové koncepci byl kladen na použití vhodných materiálů, tvarů a barev. Výroba vína je prestižní a atraktivní. K tomu patří i vhodný návrh osvětlení a zvukové pohltivosti pro pohodlnou atmosféru. První patro je otevřené a odlehčené. Poskytuje konstantní pohled zvenku přímo do vinic. I když celá budova není až tak velká pokud jde o čtvereční metry, působí velkoryse díky optimálnímu využití stavebních ploch a výšek.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook