Obchodní a zábavní centrum v Rusku je rozloženo do osmi podlaží

Odeslat
e-mailem
Photo © Erick Van Egeraat

Trade and Entertainment Centre
Designed by Erick van Egeraat
Lokalita: Surgut/Russia/2008
Rok: 2005
Práce začaly v roce 2006
Práce skončily v roce 2008
Investor: SKU, Moscow / Surgut
Stav: dokončená práce
Typ: Nákupní střediska

Nákupní centrum v sobě ukrývá in-line dráhu, skateboarding, kluziště, potraviny, restaurace, bary, noční klub a parkování (dvě úrovně).

„Vershina“ obchodní a zábavní centrum je prvním pěti-hvězdičkovým mezinárodním nákupním centrem v Surgutu a nabízí prostor pro maloobchod, extrémní sportovní oblasti, taneční studia, restaurace, barů a podzemní noční klub. Na celkové podlažní ploše 35.000 m2 je přes osm podlaží, budova poskytuje nepřetržitě aktivity pro všechny návštěvníky, mladé i staré. Koncept pro stavbu je založen na dialektické hře mezi těžkým a lehkým, pevným a průhledným, otevřeným a uzavřeným. Budova je vybavena rozsáhlým venkovním osvětlením a jeho skleněná fasáda tvoří obrazovku, na které jsou promítány pohyblivé reklamy. Přímice v průčelí rozdělují základní hmotu na „ostré svazky“, které umožňují průchod dennímu světlu a vyzařují umělé světlo v noci. Tyto kusy jsou doplněny sekundárními přímicemi v průčelí, takzvané „linie světla“. Primární a sekundární přímice v objektu tvoří obal budovy a umožňují stát se majákem světla během devíti zimních měsíců v Surgutu.

Stavba získala cenu Grand Prix – zlaté ocenění na Sibiři v roce 2012 a „nejlepší Architektonický projekt Surgut“ v roce 2005.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook