Zaha Hadid představila dokončený projekt polyfunkčního domu v Jižní Koreji

Odeslat
e-mailem
Photo ©  Virgile Simon Bertrand

Dongdaemun Design Plaza
Zaha Hadid Architects
Lokalita: 281 Euljiro-dong, Jung-gu, Soul, Jižní Korea
Rozsah: 89574,0 m2
Rok: 2014
Typ: Polyfunkční domy/Interiéry

Dongdaemun Design Plaza je nový projekt z dílny Zaha Hadid Architects. Byl navržen jako kulturní centrum ve středu Dongdaemunu, historické čtvrti Soulu, který je nyní známý pro svou 24hodinovou možnost nakupování zaneprázdněných korejských občanů. Stejně tak jsou otevřeny místní kavárny. Dongdaemun Design Plaza je ale místo pro lidi všech věkových kategorií, katalyzátor pro podněcování a výměnu nápadů, nových technologií a médií, které mají být prozkoumány.

Řada veřejných prostranství v rámci Dongdaemun Design Plaza patří umění/veletržním a výstavním halám, konferenčním sálům, designovému museu, výukovým halám, konferenčním místnostem a místnostem pro návrháře.

To vše a mnohem více obsahuje Dongdaemun Design Plaza, objekt, jenž poskytuje 24 hodin denně zázemí na prezentace nejširší rozmanitosti výstav a akcí, které oživí kulturní vitalitu města.

Pro Dongdaemun Design Plaza byl použit velmi složitý fasádní obklad, neboť se plášť skládá z více než 45 000 panelů v různých velikostech a stupních zakřivení. To bylo možné nadefinovat díky použití parametrického modelování a nýslednému jasně defonovanému výrobního procesu. Dokončena fasáda obsahuje pixilaci a perforaci vzorů, které vytváří dynamický vizuální efekt v závislosti na světelných podmínkách a na sezónních změnách.

Dongdaemun Design Plaza je jen další z řady nových staveb v Koreji, které ho staví do architektonického a inženýrského popředí v rámci světového měřítka. Dongdaemun Design Plaza je postaveno jako demonstrace a oslava dovedností a vášní týmu nejen z řad Zaha Hadid Architects, ale všech, kteří pomohli, aby dovedli tuto fantastickou budovu k životu.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook