Bar v itálském Torinu střídá kontrastní materiály a barvy

Odeslat
e-mailem
Photo © Matteo Piazza

Vyta boulangerie italiana Torino
Daniela Colli
Lokalita: Torino/Italy/2011
Rok: 2010
Práce začaly v roce 2011
Práce skončily v roce 2011
Investor: Retail food s.r.l.
Klient: http://vyta.it
Stav: dokončená práce
Typ: Restaurace

Moderní obraz architektury vytvořil požadavek na projekt s formální přísností a elegancí, jehož výsledkem je sofistikovaný minimalismus a snížení všeho jen na to podstatné.

Projekt střídá kontrastní materiály a barvy: dubové dřevo a corian jako zástupci tradice a inovace představující směs přírody a rafinovanosti. Dochází ke střídání měkkosti dubu s černou v různých formách hmoty, vytváří emoční prostředí, komfortní díky kontrastu s povrchy a objemy černé lesklé. Porcelánové desky kameniny se rozléhají na velkých plochách podlahu, černě zabarveny jsou vertikální panely, které obklopují místnost.

Díky tvaru a velikosti přírodních dubových lamel, které připomínají prolínání tradičních chlebových košů, je architektonický objem přeformulován lidskému měřítku, aby byl prostor méně monumentální a intimnější.

Osvětlení vytváří scénu působící měkkým a pohodlným dojmem. Je také umístěno nad stolky ve formě LED lampiček.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook