Originální interiér nové kavárny v Srbsku vyzdobili designéři malbami na obří tabuli

Odeslat
e-mailem
Photo © Andreja Budjevac

Stock Coffee
Arhitektura Budjevac
Lokalita: Trg Kralja Aleksandra Ujedinitelja, Niš, Srbsko
Tým: Andreja Budjevac, Saša Budjevac, Miljana Ignjatovic
Plocha: 105 m²
Rok: 2014
Typ: Interiéry/Restaurace/Bary

Architektonické designové studio Arhitektura Budjevac se sídlem v Srbsku mělo za úkol vytvořit novou kavárnu, první z budoucí „Stock Coffee“ série. Aby bylo možné přeměnit bývalé obchodní prostory, museli být že odstraněny všechny nepotřebné prvky interiéru, což znovu odkrylo betonový strop, stěny, nosníky a sloupy.

Kavárna se skládá ze dvou prostorů tvaru L. Ty jsou nad sebou a spojeny vizuálně a prostorově atriem.Velká zeď je 10 metrů dlouhá a 5 metrů vysoká, táhne se přes celou kavárnu a používá se jako tabule. Její ručně nanesený vzor je vytvořen mladou srbskou malířkou jménem Jelena Ilic. Toto pojetí umění na zdi je výsledkem spolupráce mezi designovým studiem a umělcem.

Nábytek je složen tak, aby byla kavárna více uvolněná a neformální. Některé staré kovové kanalizační trubky jsou vidět, prochází oběmi místnostmi, ale jsou pokryty speciální gumovou izolací pro jemnější vzhled. Celá kavárna se rozprostírá na 105 m² a má asi 50 míst. Nábytek zvyšuje funkční a vizuální rozmanitost. Židličky dominující prostoru jsou lakovány do černého a béžového tónu, podobně jako je tomu u espresso pěny. Pro zařízení interiéru byly použity i euro palety.

Osvětlení dominuje kovovými bodovými reflektory v kombinaci se stínidly vyrobenými z papíru, což přináší jemnější ladění celému prostředí, ale zároveň zapadá do celkového průmyslového vzhledu. Jako malý sociální experiment v éře „selfies“ zvolili architekti chytlavé nápisy na koupelnovových zrcadlech. To podněcuje mnoho návštěvníků, aby sdíleli své selfies na sociálních sítích, čímž zajistí podniku originální marketingovou podporu.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook