Restaurace s barem v Japonsku odráží ve svých stěnách místní vzrostlé třešně

Odeslat
e-mailem
Photo © Shigetomo Mizuno

Mirrors
bandesign
Lokalita: Gifu, Gifu prefektura, Japonsko
Plocha: 99,0 m²
Rok: 2014
Typ: Hotely/Restaurace/Interiéry

Na nábřeží v povodí perfektury Gifu v Japonsku je zasazeno mnoho třešní a lidé tu během třešňového květu v sezóně tvoří davy. Proto jim byla podél hlavní ulice vytvořena restaurace s ubytováním, která je nyní plně k dispozici veřejnosti.

S využitím této lokality architekti záměrně upozornili na opakované refrakce stromů. Za účelem prohloubení vztahu budovy a okolních třešní nastavili stromu dvě zrcadlové stěny, které svírají úhel odrážející stromový porost na svých zdech. Překrývající se třešně se odráží v lesklých stěnách a lidé jsou tak zváni ke vstupu do „lesa“ v budově. Kromě toho mohou lidé vidět třešně a višně, které se odrážejí ve stejnou dobu v interiéru kavárny. Zejména vertikální střešní vzpěry s motivem stromu umocňuje pocit z odpočinku pod stromem.

Mezi dvěma budovami je bílý štěrk, který ještě více odráží jasně a symbolicky vyjadřuje střed stromu. K dispozici jsou tři stromy v tomto místě.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook