Restaurace na stromě pro 18 hostů a obsluhující personál

Odeslat
e-mailem
219-01

Yellow Treehouse Restaurant
Pacific Environment Architects
Lokalita: Warkworth/New Zealand/2008
Rok: 2007
Práce skončily v roce 2008
Hlavní konstrukce: dřevo
Stav: dokončená práce
Typ: Restaurace
http://www.yellowtreehouse.co.nz

Dům na stromě připomíná jeden z dětských snů, dává vzpomenout na pohádkové příběhy a představivost. Je inspirován mnoho formami nalezenými v přírodě – kukla vznikajícího motýla, možná cibuli či stroužek česneku. Mnohými je dům viděn také jako lucerna, maják v noci co svítí i během dne. Projekt má také podobnosti s mořskou mušlí díky otáčivé spirále do středu.

Cesta k objektu vede přes 60 metrů dlouhý „přístup“, což v sobě také nese jisté dobrodružství.

Vybrané místo a strom musely splnit nesčetné množství funkčních požadavků -18 sedící lidi a obsluhujícího personálu v relativním pohodlí s barem, získání správných úhlů větví s přidruženým osvětlením a nerušeným výhledem do údolí a vstupního areálu. Vybraný strom je jedním z větších, co se namístě nacházejí a sedí nad strmou části areálu, která zvýrazňuje výšku stromu. Kuchyně / stravovací zařízení a WC jsou v přízemí.

Architektonické složka ztělesňuje jednoduchou oválnou formu zabalenou „organicky“ kolem kmene a strukturálně vázánou na horní a spodní část. Přístup vede ze zadní strany přes hravý „chodník“.

Dřevěné nosníky tvoří hlavní strukturu. Zakřivené ploutve jsou z lepené laminované borovice. Otvory jsou tvořeny tím, že se nechává prostor mezi lamelami, které udržují celkovou formu a poskytují otevřenost. Pro spojovací prvky byla použita ocel.

Projekt je navržen tak, aby byl odolný proti povětrnostním vlivům pomocí akrylátové fólie nalepené na střeše pod žebry s vertikálami ve stylu žaluzií uvnitř. Osvětlení je důležitou součástí architektonického výrazu a posiluje změny nálady s diskrétním osvětlením na „chodníku“ a ve stromě.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook