Bytový dům v Německu reaguje na fasády sousedních středověkých budov

Odeslat
e-mailem
Photo © KRAUS SCHÖNBERG architects

Haus H27D
KRAUS SCHÖNBERG architects
Lokalita: Costanza/Germany/2011
Rok: 2008
Práce začaly v roce 2008
Práce skončily v roce 2011
Hlavní konstrukce: železobeton
Investor: Privato
Náklady: 1.500.000
Stav: dokončená práce
Typ: Apartmány

Historickém centrum města Constance je charakteristické jeho kompaktností a homogenitou. Projekt zahrnuje historické budovy a je osazen na 30 m dlouhých a 10 m širokých pozemcích.

Smíšené využití budovy dokončující městský blok poskytuje na nádvoří denní světlo od jihu. Hlavní průčelí reaguje na fasády sousedních středověkých budov. Průnik těchto dvou směrů zdůrazňuje perspektivu. Mřížka vodorovných a svislých betonových sloupů jsou prostorově zkreslené, posilují hloubku fasády.

Pevná 50 cm tlustá zeď je zcela zhotoveny z lehkého betonu, vyhýbá se použití dodatečné tepelné izolace nebo membrány. Odráží středověké techniky budování pevných zdí. Lehké betonové zdi byly zvoleny s ohledem na životní prostředí, jsou plně recyklovatelné a dosahují nulové požadavky na nakládání s odpady.

Budova se rozprostírá na 30 m délky, kde dochází ke spojení přední a zadní části budovy. Schodiště tvoří pouze komunální oblast budovy. Otevřené schodiště a podesty vyzívají obyvatele k setkávání. Expresivní povrchy jsou prostředníkem mezi veřejnými a soukromými oblastmi, 3D vnější fasádou a otevřenými vnitřními prostory.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook