Čisté linie a moderní tvary vytvořily základ pro bytový dům ve Francii

Odeslat
e-mailem
Photo © Arthur Pequin

Aquitanis Community Housing
Marjan Hessamfar & Joe Vérons Architectes
Lokalita: Floirac, Francie
Rozsah: 3753,0 m
Rok: 2013
Typ: Bytové domy

36 bytů a obchodní prostory se nově nachází na svahu v dolní části Floirac ve Francii. Jedná se o bytový dům, který navrhli Marjan Hessamfar & Joe Vérons Architectes.  Jeho výstavba znamená počátek obnovy této oblasti ve městě. Cílem bylo vytvořit soubor staveb s čistými liniemi a modernizovanými ikonickými tvary domu, kde budou apartmány v tomto bloku jednoduše propojeny.

Všech 36 bytů je rovnoměrně rozděleno do 3 podlaží. Každé patro má čtyři byty (2 třípokojový byty, 1 dvoupokojový a 1 čtyřlůžkový jednopokojový byt) uspořádaných kolem komunální chodby.

Přízemí je výhradně používáno pro provozovny:
- Dva obchody
- Zázemí bytového domu
- Policejní stanice
- Komunitní prostor
- Soukromé obchodní prostory

Zvláštní péče byla kladena také při navrhování pěší trasy a komunálních prostor. Přístup z ulice do každého bytu přes společnou halu tak přirozeně podporuje nájemníky rozvíjet smysl pro vlastnictví. Neexistují žádné centrální hlavní vstupní dveře na přední straně každého bloku. Místo toho se architekti rozhodli pro posuvné boční vchody umístěné mezi budovami.

Terénní úpravy v bytovém komplexu přispívají k jedním z cílů města, kterým je produkovat zvýšené množství zelených ploch.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook