Daniel Libeskind představil nejnovější projekt bytového domu v Berlíně

Odeslat
e-mailem
© PX2

Studio Daniel Libeskind
Developer: MINERVA
Rozsah: 10000 m2
Rok: 2015

Studio Daniel Libeskind vypustilo vizualizace k jejich nejnovějšímu projektu o rozloze 10.000 m2, což je obytná budova plánovaná ve středu Berlína.

Rohový pozemek leží v sousedství berlínské ulice Chaussee a bude zastavěn bytovým domem s kovovým povlakem keramické fasády. Ten je přizpůsoben tak, aby tvar maximalizoval působení přirozeného světla v prostoru.

Budova, která je plánována k dokončení v roce 2015, bude poskytovat 73 jedno až čtyřlůžkových apartmánů. Součástí bude podzemní parkoviště, patro přístupné z ulice poslouží k maloobchodu a společný venkovní prostor je určen pro rezidenty. Na vrcholu, na přídi budovy, má být penthouse s vlastní soukromou venkovní terasou a exkluzivním výhledem na město.

Fasáda je vyrobena z trojrozměrných kameninových dlaždic. Libeskind je navrhl s italskou společností Casal Padana. Geometrické keramické panely vytvoří nejen kovový várazný vzor, ale mají i překvapivé vlastnosti jako například, že jsou samočisticí.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook