Komplex domů usilující o symbiózu mezi architekturou a krajinou

Odeslat
e-mailem
Photo © Mariela Apollonio

Milanofiori Housing Complex
OBR Open Building Research
Lokalita: Assago/Italy/2010
Rok: 2006
Práce skončily v roce 2010
Investor: Milanofiori 2000 S.r.l.
Dodavatel: Marcora S.p.A. – Cile S.p.A.
Stav: dokončená práce
Typ: Apartmány
www.openbuildingresearch.com
www.milanofiorinord.it

Projekt představuje symbiózu mezi architekturou a krajinou, syntézu umělých a přírodních prvků, generuje kvalitu života, pocit sounáležitosti místních obyvatel a totožnost intervence, směrem k inovativnímu modelu udržitelného rozvoje měst.

Rozhraní mezi zahradou a stavbou se stává mezí, kterou vytvoříte mezi člověkem a životním prostředím. Ke smazání bariéry projekt váže interér směrem k vnitřní zahradě. Skleněné stěny, které produkují kaleidoskopický účinky z vrstvení zelených odrazů zahrady, vedou k „zelené“ transparentnosti soukromých zahrad.

V souladu s moderními způsoby bydlení je bytový sektor D4 otevřený, vyvíjející se organismus, který komunikuje prostřednictvím dynamické výměny mezi člověkem a prostředím, v neustálém vývoji.

Obě strany budovy se vyznačují „zeleným objetím“ zahrady. Speciální geometrie s kosočtverci vnitřní fasády je navržena tak, aby zvýšila vztah bydlení a zahrady, zatímco složení vnější fasáda přispívá ke zvýšení v vztahu obyvatel k domácnosti.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook