Na malé ploše vznikl v Jižní Koreji stylově čistý a jednoduchý bytový dům

Odeslat
e-mailem
Photo  © Jae-Wook Cho

White house
Design band YOAP
Lokalita: Bangbae – dong, Seocho – gu , Seoul, Jižní Korea
Architekti: Doran Kim, Inkeun Ryu, Hyunbo Shin
Plocha: 350,0 m2
Rok: 2013
Typ: Bytové domy/Interiéry

Umístění pro nový bytový dům se stalo pro architekty Design band YOAP výzvou. Nachází se totiž na velmi omezené malé ploše. 8 m šířky a 20 metrů délky. Architekti museli do tohoto prostoru vměstnat 5 jednotek bytového domu. Stejně jako v případě skoro každého bydlení nejen v Koreji, musela být stavba zisková a ekonomická, přesto však příjemná nejen na pohled, ale i pro obyvatele.

Každý apartmán dostal jednoduchý půdorys, jak to jen bylo možné. Zbylá místa následně architekti proměnili v oddechové prostory, jako jsou terasy a komunitní oblasti na střeše.

Jakmile lidé vejdou do jejich bytu přes ostře červené dveře, dostane se jim pohledu skrz velká okna s směrem do ulic Seolu.

Na západní straně se vyjímá hlavní průčelí budovy. Část této fasády je ve dvojí vrstvě, aby zakryly různá potrubí a udržl se jednoduchý a čistý vzhled. V kontrastu s jasně bílou fasádou jsou barevné červené dveře. Žluté schodiště protíná modré a jinak barevné stěny.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook