Projekt tří moderních bytových domů vyrostl v Rakousku a nabízí 65 rozdílných typů bytů

Odeslat
e-mailem
Photo © Paul Ott

Housing Laimburggasse
Gangoly & Kristiner Architekten
Lokalita: Laimburggasse 40, 8010 Graz, Rakousko
Rozsah: 5159,0 m
Rok: 2013
Typ: Bytové domy/Interiéry

Projekt nových bytových domů v Rakousku je výsledkem koncepce rozvoje města Graz, kde představuje vysoce hustou vnitřní rezidenční čtvrť v centru. Co se týče rozvoje města, nachází se tato oblast v přechodné zóně mezi blokem Gründerzeit, který prochází vývojem a částí města s malou hustotou zastavenosti, jež čeká také rozvoj.

Projekt tří 8-podlažních budov je realizován mezi dvěma stávajícími výškovými budovami, kde dochází k restrukturalizaci městské struktury. Zvolená poloha budov splňuje požadovanou vzdálenost od okolní zástavby, ale zároveň vytváří splňuje podmínky městské hustoty, která je určena pro různé projekty bydlení na periferii – přesvědčuje tak i různými panoramatickými výhledy a vizuálním spojením.

Prostorný vstup do každé budovy je definována jako rozšíření veřejného prostoru směrem k Laimburggasse. Zbytek je rozdělen na veřejné pěší zóny a vyznačuje se přechodem z uzavřených veřejných prostor vedle ulice směrem k zelené privátní zóně přiléhající k sousední škole.

Všechn 65 apartmánů je sestaveny z rozdílných typů bytů, které splňují požadavky na odlišně požadavky obyvatel, které vytváří určitý sociální mix.

Navzdory rozdílným vlastnostem každého bytu je celková koncepce designu pospolitá a vytváří vzájemné komplexní městské životní prostředí.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook