Ve Francii vzniklo 24 bytových jednotek pro zravotně a duševně postižené

Odeslat
e-mailem
Photo © Olivier Dancy

24 Housing Units
Zanon + Bourbon Architects
Lokalita: Nancy, Francie
Plocha: 980,0 m2
Rok vzniku: 2013
Typ: Bytové domy/Interiéry

Bytový dům od architektů ze studia Zanon + Bourbon Architects leží ve Francii a vznikl v roce 2013.

Jde o místo pro pobyt duševně a zdravotně postižených osob. Obsahuje společné prostory (recepce, jídelna, kancelář, salonek) a 24 samostatných garsonek.

Konstrukce se skládá ze dvou kompaktních hlavních budov. První z nich zahrnuje společné prostory na úrovni suterénu a část bytů na dalších podlažích. Druhý blok je připojen k prvnímu a má pouze dvě úrovně, hostí zbytek bytů. Oba bloky jsou odděleny centrálním proskleným objemem a nabízí dvě nadzemní podlaží s místností umožňující obyvatelům přivítat svou rodinu.

Fasádní materiály tvoří eternitové panely v kombinaci s lakovanými dřevěnými rámy oken. Náhodné uspořádání cemento-vláknitých panelů dává fasádě určitý tok promítající pohyb na ulici. Střechy jsou potažené zinkem.

Architektonický rukopis tohoto projektu představuje jednoduchý a efektivní styl, kdy klasický tvar dává vyniknout kvalitě a vhodnosti použití jednotlivých materiálů.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook