Aktivní mobilní dům byl na pozemek ve Španělsku osazen k bydlení za pouhý den

Odeslat
e-mailem
Photo © Zooey Braun

House B10
Werner Sobek Group
Lokalita: Bruckmannweg 10, 70191 Stuttgart, Německo
Rok: 2014
Typ: Rodinné domy/Interiéry

Aktivní dům B10 je součástí výzkumného projektu, jenž zkoumá, jak inovativní materiály, konstrukční prvky a technologie mohou zlepšit náš svět trvale udržitelným způsobem. Díky sofistikované energetické koncepci a systému řízení budovy vytváří dvakrát tolik energie z udržitelných zdrojů, než potřebuje pro své vlastní potřeby.

Přebytek energie je využívána k napájení dvou aut na elektrický pohon a s využívá ji i pro technologie inteligentní sítě. Kombinace mobilní a stálé infrastruktury je velmi slibným přístupem k dosažení jednotného a decentralizovaného napájení sloužícího potřebám obou elektro-mobilů a zastavěného prostředí.

Stejně jako energetickou účinnost nabízí budova i významné designové inovace. B10 byl naplánován a průmyslově prefabrikován během několika měsíců. Poté byl sestaven na místě za pouhý jeden den. Různorodé konstruktivní inovace představují pro budovu použití nejmodernějších technologií. Došlo k použití pouze 17 mm silné vakuového zasklení ve formě vysokého proskleného čela. Mezi další významné inovace je zahrnuta instalace prefabrikované technologie s centrálním kabelovým svazkem. Sklopné fasádní prvky (které plní dvojí funkci spolu s terasou) jsou z plně recyklovatelného dřeva a textilie.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook