Brazilský rodinný dům s trojrozměrnou geometrií na fasádě

Odeslat
e-mailem
Photo © Nelson Kon

Cobogó house
Studio MK27
Lokalita: São Paulo/Brazil/2011
Rok: 2008
Práce začaly v roce 2009
Práce skončily v roce 2011
Stav: dokončená práce
Typ: Rodinné domy

Světlo tropického slunce padá na bílý objem v horním patře domu, nořící se do vyhloubených otvorů a spadá na podlahu vnitřního prostoru. Proto byl návrh zaměřen především na hru stínu a slunečních paprsků.

Měkká objemová geometrie vyhloubených prvků tvořících stěny je složitá konstrukce, tvořena nekonečnými křivkami. Modulární prvek, umělecké dílo, bylo navrhl Erwin Hauer, který od roku 1950 dělá sochy pro architektonické prostory. Jeho minimalistická prvky vytváří dialog s architekturou a připomínají některých stopy brazilské moderní architektury.

Cobogó House je moderní dům, ve kterém může být umění Erwina Hauera použito přirozeně, jako součást celé architektury.

Uvnitř tohoto prostoru je obývací pokoj a malé lázně. Obývací pokoj je spojen se zahradou, kde je malé umělé jezero. Ryby a rostliny pomáhají udržovat biologickou rovnováhu bez použití chemických produktů.

V domě je snaha o snížení spotřeby vody, racionalizace a organizace stavby minimalizující dopady na životní prostředí. Používá se zařízení pro energetickou optimalizaci, jsou instalovány certifikované solární plakety, recyklovatelný a ekologický materiál. Použití těchto prvků vytváří v domě vynikající vnitřní komfort.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook