Dřevěný rodinný dům v Kanadě chce splynout s hustým lesem v okolí

Odeslat
e-mailem
Photo © Maxime Brouillet

Blue Hills
la SHED architecture
Lokalita: Morin-Heights, Kanada
Typ: Rodinné domy/Interiéry

Dům, jenž je obklopen houštinou lesa a jeho velká okna zaplavují interiér světlem, se nachází v Morin-Heights v Kanadě a pochází z dílny architektů la SHED architecture.

Rodinný dům leží na velkém pozemku u lesa a je osazen na okraji svahu v poměrně hornatém místě. Aby bylo možné vytvořit nenápadný dům v krajině, byl koncipován z jednotlivých částí na stejné výškové úrovni. Exteriér je zcela pokryt přírodním bílým cedrem, který se stane v průběhu času šedý, tak aby byl v budoucnu ještě více nepozorovatelný a schoval se za kmeny okolních stromů. Jednoduchý a prodloužený objem domu je přerušovaný perforací, které tvoří bílé výklenky, v nichž jsou nainstalována okna.

Interiér je organizován kolem kuchyně, která je centrem domu. V kuchyni jsou přítomny dva velké kuchyňské ostrůvky. Ty vytváří pohostinnou atmosféru. Obývací prostor (obývací pokoj a jídelna) jsou umístěny na každé straně kuchyně. Tyto prostory se rozprostírají i na venkovní verandě integrované v objemu domu. Velké prosklené plochy na obou stranách domu dávají pocit splynutí s přírodou. Uvnitř je na podlaze použita leštěná betonová deska, která se rozšiřuje taktéž ven na verandu a do malých výklenků.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook