Dům o 360 metrech čtverečních je rozdělen do tří promyšlených celků

Odeslat
e-mailem
Photo © Paulo Rezende

Gedda House
Mustafá Bucar Arquitetura
Lokalita: Goiânia/Brazil/2009
Rok: 2008
Práce začaly v roce 2008
Práce skončily v roce 2009
Hlavní konstrukce: železobeton
Stav: dokončená práce
Typ: Interiéry / Rodinné domy
http://www.mustafabucar.com/

Dům je rozdělen do tří dobře definovaných sektorů: technický, intimní a společenský. Společenský je tvořen v obývacím pokojem, televizní místností, jídelnou a malým nádvořím, kde skleněné dveře tvoří velký balkon. Celý dům má nízký strop s výškou 2,60 m, která vytváří pocit útulnosti, s výjimkou obývacího pokoje, jehož strop je svažitý a vytváří tak pocitotevření, která umožňuje vstup slunečního záření.

Stavba a tesařské prvky byly prováděny v souladu se všemi požadavky a nároky, jež umožňují použití moderních obkladových prvků, pracovních postupů a textur použitých materiálů. Došlo ke hře s objemy od složení podlahy, přes stěny až po strop.

Spojení mezi třemi definovanými sektory je přesně vymezeno na setkání se v jídelně a kuchyni. Přístupy do pokojů vedou přes předsíň s šatnou, která umožňuje přechod do intimní oblasti. Tři pokoje mají velké okno, které se otevře s cílem proniknout do malé intimní zahrady, izolované ve srovnání s ostatními prostory v domě. Technický sektor je narozdíl od zbytku domu separovaný, včetně jeho přístupu.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook