Dvougenerační rodinný dům v Japonsku zaujme především nezvykle tvarovanou střechou

Odeslat
e-mailem
Photo © Nobuaki Nakagawa

KHT House
I.R.A.
Lokalita: Kahoku, Nishimurayama District, Yamagata, Japonsko
Plocha: 197 m²
Rok: 2013
Typ: Rodinné domy/Interiéry

Architekti I.R.A. představili spojení dvou rodinných domů v Yamagata prefektuře v Japonsku. Skládá se z jednopatrového domu pro starší rodinu a dvoupodlažního pro mladou rodinu. Ty jsou spojeny v japonském stylu s terasou nacházející se mezi těmito domy. Střechy domů byly na obou stranách hladce spojeny, i nejsou když jejich stejné.

S ohledem na účinky sněhu a jeho zatížení bylo zvoleno právě toto řešení střechy, kdy nejsou po stranách žádné římsy a ocelové plechy navazují přímo ze střechy na obvodové zdi. Březové překližky v každém pokoji podporují taktéž těžkou váhu sněhu.

Jde o objekt, který je sice uzpůsoben pro dvě generace zcela nezávisle, ovšem pro japonský styl života je typické propojení rodin, proto i zde nalezneme společný pokoj mezi domy. Tento pokoj je ve výchozím nastavení oddělen pro každou z rodin, ale může být při různých obřadech a příležitostech propojen.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook