Dvougenerační rodinný dům v Japonsku je určen především milovníkům betonu

Odeslat
e-mailem
Photo © Shinsuke Kera / Urban Arts

House in Minamikarasuyama
atelier HAKO architects
Lokalita: Minamikarasuyama, Setagaya, Tokio, Japonsko
Plocha: 78 m²
Rok: 2013
Typ: Rodinné domy/Interiéry

Dům je osazen na úzkém a dlouhém pozemku a zároveň je ohraničen prolukou v přední východní straně a pěší zóně na zadní straně.

Jižní podélná strana budovy s sebou nese do budoucna rizika v podobě další uliční zástavby, přestože je zde nyní parkoviště. Může tak způsobit nedostatek soukromí a přísunu přirozeného světla do domu. S tím ale architekti počítali a návrh tomu přizpůsobili.

Bytové jednotky jsou určeny pro dvě generace. Mají samostatné vchody v přízemí, ty byly umístěny vevertikálně v přední části a obytné prostory byly naopak umístěny na západní straně domu s výhledem na na pěší zónu.

Aby mohli žít obyvatelé pohodlně, aniž by byli ovlivněni změnou situace na sousedních pozemcích, byly hlavní otvory zřízeny na východní a západní straně ve směru podélné osy domu. Terasa je krytá sklem, které vyrovnává tepelné ztráty, ale zároveň nebrání přirozenému světlu pronikat do obývacích prostor v horním patře.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook