Fasáda rodinného domu v Portugalsku zaujme výrazným řešením posuvného zastínění

Odeslat
e-mailem
Photo © José Campos

House in Miramar
e|348 Arquitectura
Lokalita: Miramar, 4410-316, Portugalsko
Rozsah: 275 sqm
Rok: 2013
Typ: Rodinné domy/Interiéry

Rodinný dům v Portugalsku od architektů ze studia e|348 Arquitectura je budovou, která se skládá ze dvou odlišných sousedících a vzájemně propojených svazků. Bydlení samo o sobě tvoří dvě podlaží plus přístřešek a garáž.

Ačkoliv se objem může jevit jako jako pevný monolit, je plně variabilní k momentálním požadavkům obyvatel, s vertikálními a horizontálními dutinami vytvořenými za účelem silných vizuálních vztahů s přilehlými vnějšími prostorami. To také umožňuje, aby se světlo vnikalo dovnitř skrz celý dům.

První patro se skládá ze tří pokojů, všechny jsou spojeny exteriérovým balkonem s dvojí funkcí. Těmi jsou regulace slunečních paprsků a pohledů z okolí pomocí slunolamů z dřevěného roštu uloženém na kovové konstrukci.

V podkroví se nachází relaxační a studijní prostor rozdělený do dvou úrovní. Je připojen na vnější komunikační zónu doplňující malou zelenou střechu.

Budova má za cíl poskytnout jedinečný prostorový zážitek a dosáhnout důkladnou odpověď na klimatické požadavky. Správné bioklimatického provedení doplňují přírodní materiály a pasivní standard objektu.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook