Flexibilita vlastností nového rodinného domu v Iránu je zajištěna za pomoci otáčivých boxů

Odeslat
e-mailem
tit

Sharifi-ha House
Nextoffice – Alireza Taghaboni
Lokalita: Darrous, Teherán, Írán
Designer: Alireza Taghaboni
Rozsah: 1400,0 m
Rok: 2013
Typ: Rodinné domy/Interiéry

Senzační prostorové vlastnosti interiéru dosáhli Nextoffice – Alireza Taghaboni díky odvážnému otáčivému oknu, které rotuje na hraně fasády rodinného domu Íránu. Dům se tak může stát dle požadavků otevřený nebo uzavřený, introvertní nebo extrovertní. Tyto změny se mohou hodit především v závislosti na měnících se ročních obdobích či pouze změně funkčních scénářů.

Stejně jako mnoho dalších městských pozemků nejen v Íránu byl i tento nápadně úzký. Tomu se dům musel přizpůsobit a i prototo byla standardní dvourozměrná fasáda nahrazena trojrozměrnou. Otevřenost / uzavřenost objemu budovy je odkaz na tradiční íránské domy dynamicky sloužící jako sezónní objekty pro bydlení.

Dům je rozdělen na sedm podlaží: dvě podzemní podlaží jsou určeny na rodinné soužití, fitness centrum a wellness centrum, dále parkování a úklid, v přízemí hostitelé pokoje. Veřejné aktivity probíhají na prvním a druhém patře. Soukromý život rodiny se odehrává na třetím a čtvrtém podlaží.

Dům se přizpůsobuje funkčním potřebám svých uživatelů. Například v závislosti na tom, zda je v domě host nebo ne. Pokoj pro hosty lze překonfigurovat pro různé účely. Stejně tak domácí kanceláře a další pokoje lze změnit podle přání jejich obyvatel.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook