Idilický dřevěný rekreační dům na břehu jezera navrhli architekti v Maďarsku

Odeslat
e-mailem
Photo © Tamás Bujnovszky

Holiday Cottage
Tóth Project Architect Office
Lokalita: Kapuvar, Maďarsko
Plocha: 50,0 m²
Rok: 2013
Typ: Rekreační domy/Rodinné domy/Interiéry

Pro maďarské architekty bylo velkou výzvou navrhnout dům na břehu jezera. Chtěli vytvořit něco zvláštního, něco jedinečného. Místo samo o sobě je idylický a když se zde člověk nachází, cítí zvláštní atmosféru. Je uzavřen od hluku města, uzavřena od vnějšího světa a pociťuje pouze klid ostrova.

Architekti si představovali dům, který je organickou součástí jeho prostředí a řádně s ním komunikuje. Má jednoduchý tvar, půdorys i materiálové zpracování. Jednoduchost se objevuje nejen v podobě budovy, ale i při použití omezeného sortimentu přírodních a umělých materiálů. Celý objekt je vyrobena z modřínu, bez zbytečného zdobení. Kromě plechové střešní krytiny a velkých prosklených horizontálních ploch, je vidět pouze zmíněné dřevo a vtipně umístěný zásobník na malé dřevěné třísky. Vzhled okolní štěrkové vrstvy vytváří plovoucí efekt.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook