Inspirací pro nezvyklý tvar nového rodinného domu stojícího v Praze se stal chameleon

Odeslat
e-mailem
Photo © Benedikt Markel

Chameleon House
Petr Hajek Architekti
Lokalita: Praha-Lipence, Česká republika
Architekt: Petr Hájek
Plocha: 157,0 m²
Rok: 2014
Typ: Rodinné domy/Interiéry

Rodinný dům od architekta Petra Hájka z ateliéru Petr Hajek Architekti se nachází v městské části Praha Lipence a svým majitelům nabízí poměrně rozlehlou zahradu. Ta byla také plně využita při návrhu samotného domu. Každý jednolůžkový pokoj je orientován na jeden ze stromů. Obývací pokoj má výhled na jabloň, hlavní ložnice na třešni, koupelna čelí broskvoni, pokoj pro hosty je směřován na stříbrný smrk a dětský pokoj je ve spojení s ořechem. Každý pokoj má tak svůj jedinečný výhled a atmosféru.

Budova odpočívá jako ještěrka na sluncem osvětlené louce. Inspirací pro návrh tohoto domu byl ve skutečnosti chameleon.

Oči (okna) neomezeně pozorují okolí. Kůže (fasáda) se skládá z lesklého nátěru, jenž částečně odráží barvy od zahrady a oblohy.

Geometrie stěn vytváří dva různé typy prostorů v rámci jednoho pozemku: „domovní prostory“ a „zahradní prostory“. „Prostory v domě“ čelí stromům v zahradě, zatímco „zahradní prostory“ jsou intervaly mezi „domovními prostory“, protože jsou v podstatě z interiéru jinak neviditelné.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook