Japonský rodinný dům na kuří nožce zaujme nezvyklým tvarem

Odeslat
e-mailem
Photo © Shinkenchiku-sha Co. Ltd

Sugiura House
Ken Yokogawa Architect & Associates
Lokalita: Gujo, Gifu prefektura, Japonsko
Plocha: 191,45 m2
Rok vzniku: 2010
Typ: Rodinné domy/Interiéry

Projektu s názvem Sugiura Villa se nachází na kopci v Hirugano, prefektuře Gifu v Japonsku a nabízí panoramatický výhled od východu na jih. Pozemek se vyznačuje krásou vyplývající z proměnlivosti podnebí, kdy se vlétě zazelení a v zimě je plně pokryta sněhem. Když architekti poprvé navštívili toto místo, hloubku sněhu dosáhla až tří metrů. To jim vnuklo myšlenku, že minimalizují stopu budovy tím, že ji celou vyzdvihnou nad úroveň terénu.

Spodní patro je malé. Druhé patro není zespodu viditelné. Byly použity jemné úhly. Stíny kolem schodišťového prostoru vytváří pocit tajemství a očekávání. Ve druhém patře se nachází dva prostory – ložnice a hlavní místnost.

Střed budovy dělí podlahovou plochu k hlavní místnosti a prostoru pro spaní. Má skryté posuvné dveře, které udržují vzájemný pocit soukromí. Tyto dveře mohou být uspořádány variabilně dle různých situacích a příležitostí.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook