Jednoduchý a osobitý rodinný dům v Brazílii odkazuje na architekturu 60. let

Odeslat
e-mailem
Photo © Edgard Cesar

Cobogó House
Ney Lima
Lokalita: Brasília, Distrito Federal, Brasil
Plocha: 120 m²
Rok: 2013
Typ: Rodinné domy/Interiéry

Modernistické odkazy a žluté průčelí vystupují uprostřed stromů v podobě rodinného domu o 120m2, který navrhl architekt Ney Lima. V okolí města Brasília je oblast s názvem Park Way, kde převládají neoklasicistní vily. Projekt toho rodinného domu si zakládá na jednoduchosti a osobnosti a odhaluje odkazy na architekturu 60. let a uměleckou školu Bauhaus.

Fasáda je zvýrazněna jednoduchými objemovými výklenky ve žluté barvě, stejnou barvu má i velmi zajímavě řešená hradba. Hlavní vstup do domu jasně znázorňuje osobnost obyvatele domu.

Tři základní prvky byly použity k docílení návrhu – beton, dřevo a žlutá barva. Perforovaná hradba byla vytvořena Úřadem DOMO architektury na výstavě v Brazílii a poté znovu použita v tomto projektu. Perforace má docílit „provětrání“ v zahradě a v obytných místnostech při zachování soukromí.

Materiály pro dokončovací práce tvoří pálené cementové podlahy a tvrzené sklo orámované dřevem. Vše v souladu s eklektickým dekorem, který je směsicí designových ručně vyráběných kousků a afektivním dekorem v podobě rodinných kousků, obrazů a soukromých sbírek.

Integrovaná kuchyně byla navržena tak, aby se stala místem setkání pro rezidenta s přáteli. Ledničku rodina zdědila a obnovila. Barevné, mozaikou zdobené dlaždice vedou k hravé atmosféře a uvolněnému pocitu v domácnosti.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook