Na jihohokorejském venkově vznikla kombinace domu s knihovnou ze surového betonu

Odeslat
e-mailem
Photo © Yong Kwan Kim

concrete home and library
Studio GAON
Lokalita: Jižní Korea
Rok: 2014
Typ: Rodinné domy/Interiéry

Surový beton posloužil k vytvoření kombinace rodinného domu s knihovnou na jihokorejském venkově O návrh stavby se postaralo architektonické studio Studio GAON.

Rezidence byla navržena na žádost manželského páru hledajícího domov, který vytvoří zázemí pro jejich společný život, co se týká bydlení ale i vzdělávání.

Rodinný dům s knihovnou se nachází severo-východně od Soulu ve velmi zalesněné oblasti, dům se skládá ze dvou budov – jednopodlažní dům a knihovna, kam mohou majitelé pozvat své přátele a členy místní komunity.

Knihovna se nachází na západní straně pozemku, zatímco sídlo leží na východ. Vstupy jsou seskupeny ve střední části domu, pod zastřešením, které  spojuje obě struktury.

Pokoje v rezidenci jsou uspořádány ve dvou řadách, obývací část s kuchyní na přední straně a ložnice v zadní části.

Budova knihovny se točí kolem jednoho velkého prostoru, nalezneme zde velký pracovní stůl a stěnu plnou regálů na knihy. Kombinovaný regál a schodiště vede až do mezaninu, které umožňuje přístup ke knihám na horní polici.

Betonové konstrukce celého domu jsou ponechány na všech venkovních plochách. Na většině míst se zobrazuje hladký povrch, ale byl ponechán i hrubý, což v některých oblastech vyzdvihuje architektonické prvky jako schodiště, vchody, okna a detaily hran.

Vnitřní stěny jsou omítnuté a bíle natřeny, zatímco podlaha je opatřena směsí obkladů a dřevěných panelů.

Mezi-úroveň podlahy poskytla příležitost k vytvoření podlahové skladování, jak je vidět v následující galerii. Velký okenní parapet nabízí obyvatelům místo u okna s výhledem na malebnou krajinou.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook