Luxusní moderní černo-bílý rodinný dům dokončili architekti v Rumunsku

Odeslat
e-mailem
Photo © Attila Wenczel

C HOUSE
PARASITE STUDIO
Lokalita: Temešvár, Rumunsko
Rok: 2014
Typ: Rodinné domy/Interiéry

PARASITE STUDIO dokončilo luxusní černo-bílý rodinný dům v nově vybudované zóně, v jedné z okrajových čtvrtí Temešváru v Rumunsku. Architekti reagovali na toto prostředí návrhem jednoduchého černého a bílého objemu.

Zvolený objem slouží dvojímu účelu: s důrazem na budovu v daném kontextu a skrytí vnitřních a vnějších soukromých prostor z ulice. Ostře bílé hrany poukazují na horizontální a vertikální dynamiku a použití černých detailů má roli na vizuální protahování objemu s důrazem na prostor.

Fasády mají různé funkce v souvislosti na jejich orientaci ke světovým stranám. Hlavní elevace stojí na východ, kde se klade důraz na délku kombinovaných kusů v koordinaci s ulicí. Jižní strana se vyznačuje tím, že vrhá co nejvíce světla do veřejných prostor. Na západ jde především o estetickou záležitost, která se stává transparentnější, protože otevírá výhled do dvorku, kde mohou obyvatelé odpočívat a koupat se. Severní strana je nedostupná a  neprůhledná. Okna jsou zde roztříštěna do řady úzkých štěrbin umožňující nepřímé osvětlení do srdce domu.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook