Luxusní rezidence v Brazílii přináší ohromující výhled na okolní moře a hory

Odeslat
e-mailem
Photo © Fernando Guerra | FG + SG

AL House
Studio Arthur Casas
Lokalita: Praia de São Conrado, Brazílie
Plocha: 485.0 sqm
Rok: 2013
Typ: Rodinné domy/Interiéry

Majitel luxusní rezidence měl před samotným návrhem velmi jasný cíl: užít si ohromující výhled na hory a moře v brazilské přírodě. Investorem byl podnikatel, starý mládenec, který si přál opustit jeho byt a koncipovat nový rodinný dům od samotného počátku přesně dle jeho přání. K tomu si přizval architekty ze studia Studio Arthur Casas.

Luxusní vila se nachází v kopcích nedaleko São Conrado pláže. Zdejší pozemek zaujal investora, protože nabízel přímý výhled na moře a okolní krajinu. Nebylo tedy o čem přemýšlet a mohlo dojít k návrhu samotného objektu.

Po zamyšlení architektů došlo k řešením v podobě umístění vchodu, sociálních oblastí a bazénu do druhého patra, nad pokoje a služby, které jsou obklopeny zahradou. Nádherné výhledy jsou přítomny ve všech obytných místnostech. Velké skleněné panely lze posunout a schovávat za zdí, aby bylo možné smazat hranice mezi exteriérem a interiérem. Třetí patro má menší proporce a obsahuje soukromé místnosti jako je hlavní koupelna a domácí kanceláře, jenž jsou orientovány směrem k obzoru na moři.

Použité materiály jsou inspirovány krajinou. Byl použit místní kámen a dřevo. Interiér podporuje pohodlí a přirozenost, je doplněn brazilským nábytkem s příměsí cizí předmětů z cest investora.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook