Luxusní rezidence v Itálii nabízí maximální pohodlí a téměř nulové provozní náklady

Odeslat
e-mailem
Photo © Jacopo Mascheroni

Jesolo Lido Pool Villa
JM Architecture
Lokalita: Lido Benátky, Itálie
Plocha: 320.0 m²
Rok: 2013
Typ: Rodinné domy/Interiéry

Nový luxusní rodinný dům od JM Architecture stojí v Itálii a byl navržen formou prefabrikované dřevěné konstrukce. Výstavba a zařízení vily se tak výrazně uspíšila a vše se stihlo do 6 měsíců. Energeticky úsporné standardy kladly důraz na vhodnot skladbu stěn, tak aby bylo zajištěno maximální pohodlí pro klienty a téměř nulové náklady na provoz v průběhu všech čtyř ročních období.

Dřevěná konstrukce nabízí flexibilní a anti-seismický systém, který rovněž zabraňuje tepelným mostům. Všech 31 cm obvodové izolace, plyn argon v izolační skleněné fasádě a 10 kw fotovoltaických panelů na střeše spolupracuje při vytváření technologicky moderní budovy.

Vzhledem k menším rozměrům pozemku bylo cílem využít maximum volného prostoru. Vnitřní obytná plocha má průhledné stěny, které se otevírají na dvě různě velké terasy. Největší je na západ, nabízí dlouhý plavecký bazén, který se rozprostírá po celé délce exteriéru.

Olivovník je hlavní výrazný prvek na terase a je umístěn vedle schodiště, které vede do suterénu. Tam se nachází skladovací a technické místnosti. Menší terasa směřuje na východ a má také dva výrazné prvky ve formě olivovníku. Venkovní prostory kladou důraz na hlavní požadavek klienta, což byla nenáročná údržba. Většina povrchu byla tedy vydlážděna a rostliny vybrané tak, aby mohli fungovat co nejvíce samostatně.

Přesah střechy o délce 4m na západ umožňuje dostatek zastínění během horkých letních měsíců a nabízí se zde umístění venkovního posezení s jídelním koutem. Interiéry jsou navržené na míru s řešeními od JMA. Mezi nábytek na objednávku patří výrazná audio/video stěna, zakázková kuchyně, motorizované posuny stěn, integrované nepřímé osvětlení či domácí automatizované elektrické soustavy.

Podlahové topení je napájeno elektrickým tepelným čerpadlem, které bere energii z fotovoltaických panelů. Klimatizační systém je plně integrován do sníženého stropu s lineárními difuzory a skrytým příjmem vzduchu. Jak je u architektů z JMA zvykem, převládala snaha o jednoduchost a lineární řešení jak v samotné realizaci, tak už při tvorbě projekční části práce.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook