Luxusní rezidence v Nizozemsku nabízí díky bohatému prosklení perfektní výhled na jezero

Odeslat
e-mailem
Photo © Wim Van Eesbeeck

House at a Lake
BBSC Architects
Lokalita: Nizozemsko
Rok: 2011
Typ: Rodinné domy/Interiéry

Dům u jezera od týmu BBSC Architects ukazuje, že klíčovými prvky dnešní architektury jsou denní světlo v interiéru a výhledy do exteriéru z objektu. Tomu se přizpůsobuje i použití materiálů a jejich poměrů použití, jako je tomu například u plných a prosklených ploch.

I v tomto případě domu u jezera, který se nakonec rozrostl do maximální možné plochy, která byla na svažitém pozemku povolena, je důležitým prvkem světlo. Bílá kostka se spoustou skla si vychutnává výhled na jezero a zavírá se směrem na ulici, aby měli obyvatelé dostatečné soukromí. Bílá barva vždy v zelené krajině vynikne a je poměrně bezúdržbová.

Architekti chtěli mít střešní hrany tak neviditelné, jak je to jen možné. Tyto požadavky je vedly k použití pevnému povrchu materiálu z Corian panelů, poskytující výšku až do 3 m.

Vzhledem k tomu, že se dům nachází v blízkosti jezera, představuje fasáda s výhledem na vodní plochu vlastně jedno velké okno, aby se naskytl klientům každodenně nádherným výhled.

Všechny soukromé i společenské místnosti mají výhled do zahrady a na jezero. Centrální komunikace spojuje přízemí s prvním patrem.

Galerie a dvojitá výška místnosti vytváří dynamické, vzájemně propojené objemy prostoru. Úrovně rozdělují všechny funkce v domě se stejným účelem.

Uvnitř architekti použili stejně čistý a minimalistický přístup jako v exteriéru. Bílé stěny absorbují a odrážejí přirozené světlo, které proniká přes průčelí.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook