Luxusní soukromá rezidence s bazénem přes celou zahradu vznikla v Israeli

Odeslat
e-mailem
Photo © Amit Geron

House Between 2 Gardens
Pitsou Kedem Architects
Lokalita: Ramat HaSharon, Israel
Plocha: 450,0 m
Rok: 2010
Typ: Rodinné domy/Interiéry

Soukromá rezidence postavena mezi dva centrální dvory. To se stalo základním konceptem architektonického návrhu domu v Israeli od studia Pitsou Kedem Architects.

Čelní nádvoří je vyhloubeno do tří metrů a druhého nádvoří se nachází na úrovni terénu budovy. Toto topografické rozhraní vytváří jedinečný průřez do hmoty budovy s každou její částí a úrovní. To znamená, že dokonce i část postavena jako suterén, je otevřena k vlastnímu dvoru.

V centrálním prostoru je umístěna kuchyně, jídelna a obývací pokoj. Ty jsou otevřeny ve dvou směrech – na západ a východ, což poskytuje pocit, že je prostor neustále obklopen přirozeným světlem a zelení stromů z okolního dvora.

Centrální prostor domu se tyčí do výšky šesti metrů a je 17 metrů dlouhý. Nejsou zde žádné podpůrné sloupy v prostoru a celá přední strana je díky posuvným oknům transparentní. Jejich posuv zajišťuje elektromotor. Celý interiér domu se tak může otevřít do nádvoří a hranice mezi interiérem a exteriérem je rázem zrušena.

Ložnice se nachází ve druhém patře a otevírá se do nádvoří umožňující výhled na celou parcelu.

Bazén jako by zasahoval do struktury domu a při pohledu ze dvora se rezidence odráží na vodní hladině, což posiluje naši představu o hmotě budovy.

Struktury interiéru domu byly zdůrazněny pomocí závěsných bočních stěn, kdy jedna je z pohledového betonu a druhá je opatřena velkou knihovnu na celou svou výšku.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook